Ajatuksia Projektiyhdistyksen sääntömuutoksiin

kirjojaProjektiyhdistys ry:n sääntöjä on tarkoitus selkeyttää, jotta vältyttäisiin aiemmin kuvaamiltani spektaakkeleilta. Sääntömuutokset on tarkoitus hyväksyttää ensimmäisen kerran huhtikuussa pidettävässä vuosikokouksessa. Lopullinen hyväksyntä vaatii vielä toisen yhdistyksen kokouksen käsittelyn.

Hallituksen nimittämä sääntömuutostyöryhmä on kutsunut koolle jäsentilaisuuden 10.3.2015, jossa jäsenistön on mahdollista lausua mielipiteitään sääntömuutoksiin. Koska en itse pääse paikalle, olen koostanut omat kommenttini ja ajatukseni sääntömuutoksista muistion muotoon. Olen jo toimittanut muistion sääntömuutostyöryhmälle, mutta haluan tässä jakaa sen myös muiden yhdistyksen jäsenten käyttöön.

Muistio löytyy tästä linkistä: THO ajatuksia PRY sääntömuutoksiin.PDF.

Jäsentilaisuuden osallistujat: tehkää hyviä päätöksiä ja ehdotuksia! Keskustelu asiasta toivottavasti jatkuu vielä ennen vuosikokousta.

Kommentoi

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: